Publikace

 

Úsilí rodu Lichtenštejnů

cena 100,- Kč

Úsilí knížecího rodu Lichtenštejnů o získání a udržení vlastního státu

Sborník textů, resumé z referátů přednesených na mezinárodní vědecké konferenci konané ve dnech 15. a 16. listopadu 2012 na zámku Valtice.

více o konferenci naleznete zde …

 

 

 

 

jan-adam-I

cena 200,- Kč

Katalog z výstavy – Jan Adam I. z Liechtensteina, ekonom, politik a mecenáš

Aristokrat, který dokázal naplnit poslání pravé šlechty, sloužit svému hospodářství. Výstava k třístému výročí jeho úmrtí – o něm, o panství Lichtenštejnů a rodových vazbách s mikulovskými Ditrichštejny.

více o výstavě naleznete zde …

 

 

 

 

pumlovske

cena 200,- Kč – VYPRODÁNO

Urbář Plumlovského panství z roku 1624

Neznámý urbář z roku 1624 s enachází v Rodovém archovi knížat z Lichtenštejna ve Vídni. Rozšiřuje stávající informace nejen o Plumlovsku, Prostějovsku, ale také o celkové hospodářské a sociální situaci na prahu třicetileté války.

 

 

 

 

 

lichtenstejnsko

cena 200,- Kč

Lichtenštejnsko

Území na břehu Rýna bylo osídleno od pravěku. Dějiny tohoto malého prostoru vždy determinovala jednak mytická řeka Rýn a z druhé strany Alpy. Ve středověku zde vznikla dvě uskupení – panství Schellberk a hrabství Vaduz, základ dnešního knížectví. Oba celky prožily složitý vývoj za vlády řady rodů. Velká změna nastala až s příchodem knížat z Lichtenštejna, kteří vtiskli zemi nesmazatelnou pečeť: země se stabilizovala a hledala nové kontakty. Nejprve byla napojena na Rakousko-Uhersko, po jehož rozpadu se Lichtenštejnsko postavilo na vlastní nohy a navázalo těsnější kontakty se Švýcarskem. Nejen toto spojení, ale i vláda knížete Františka Josefa II. vyvedly zemi z periferie a učinily z ní vyspělý moderní stát. Dnešní knížectví se vydalo za vlády knížete Jana Adama II. úspěšně do 21. století.

 

 

vranov

cena 300,- Kč

Vranov u Brna

Stručná historie významného mariánského poutního místa, navazující na knihu Vladimíra Beránka „Vranov u Brna: historie a památky“, která byla vydána v roce 1940.

Kniha připomíná základní fakta o historii Vranova u Brna a zaměřuje se hlavně na nejnovější dějiny, odvíjející se od poloviny 20. století.

 

 

vranov2

cena 50,- Kč

 Brožura Vranov u Brna

Stručná historie mariánského poutního místa, paulánského kláštera, hrobky rodu Lichtenštejnů

 

 

 

 

 

Objednávejte na e-mailové adrese: info@dlisn.cz

Platební podmínky:

  • v hotovosti při převzetí
  • bankovním převodem na účet č. 2800386107/2010

Dodací podmínky:

  • osobní odběr
  • doporučený balík + 70,- Kč
  • doporučený balík s dobírkou + 85,- Kč

Komentáře jsou uzavřeny.